همایون شجریان⁩ و ⁧عبیر‌ نعمه⁩ خواننده لبنانی «مرغ سحر» را بازخوانی کردند

محمدرضا شجریان
آخرین وضعیت جسمانی استاد شجریان
خرداد 30, 1399
روز جهانی موسیقی سال 1399
روز جهانی موسیقی سال ۲۰۲۰ یا Ftete de la Musique
خرداد 30, 1399

همایون شجریان⁩ و ⁧عبیر‌ نعمه⁩ خواننده لبنانی «مرغ سحر» را بازخوانی کردند

آموزش موسیقی پاپ کلاسیک و سنتی

اجرای زیبای ارکستر فیلارمونیک تهران

همایون شجریان⁩ و ⁧عبیر‌ نعمه⁩ خواننده لبنانی «مرغ سحر» را بازخوانی کردند.

 

ارکستر فیلارمونیک تهران به رهبری آرش گوران با همایون شجریان و عبیر نعمه خواننده لبنانی برگزار شد. و همراهی نوازندگان مطرح کشورهای مختلف اقدام به اجرای قطعه «مرغ سحر» ساخته زنده‌یاد مرتضی نی‌داوود کرد.در این اثر که آرش گوران آن را به تمام مردم جهان و فراتر از مرز و نژاد تقدیم کرده است، خوانندگان و نوازندگان به‌صورت انفرادی بخش‌های مربوط به خود را در خانه یا استودیوی شخصی ضبط کرده‌اند. به گزارش «ایلنا» این رهبر ارکستر درباره جزئیات تولید این اثر و ایده تولید و بازآفرینی قطعه «مرغ سحر»اینگونه گفته است.
با اجرای این قطعه قصد داشتیم از مرزها فراتر برویم و بگوییم نژاد ما یکی است. همچنین انسانیت مهم‌تر از مسائلی چون سیاست و رنگ و هر مقوله دیگر است. گوران درباره شکل‌گیری این گروه توضیح داد : زمانی که با نوازندگان غیرایرانی تماس حاصل شد، پس از آنکه آنها ایمیل‌های اولیه ما را پاسخ دادند. همگی متفق‌القول از ایده استقبال کردند.
در ادامه نیز همه آن نوازندگان خواستند پارتیتور اثر را که توسط خودم تنظیم شده بود ببینند. پس از آنکه پارتیتور اثر برای آنها ارسال شد و پس از آنکه صدای همایون‌ را شنیدند به‌طور قطع اعلام همکاری کردند و این برایم بسیار با ارزش است.
وی درباره دلیل به‌کارگیری صدای خواننده زن عرب گفت: پیش از هرچیز باید بگویم که ما خوانندگان بانوی بسیار توانایی در کشور داریم، اما اساسا هدف از ساخت اثر این بود که یک خواننده ایرانی و یک نماینده بین‌المللی از دیگر خوانندگان داشته باشیم که در نهایت از میان گزینه‌ها که عالیم قاسمف نیز جزوشان بود، خانم عبیر نعمه انتخاب شدند. بازهم می‌گویم بر این موضوع اشراف دارم که خوانندگان بانوی بسیار توانایی در کشور داریم و آرزویم این است که اجراهای آنها را ببینیم و بشنویم.

دیدگاه ها بسته شده است