بررسی آینده‌ رویکردهای هنری و کیوریتوریال در نشست «نسل بعدی»

ارکستر فیلارمونیک
ارکستر را بشناسیم ؟
تیر 8, 1399
استاد شهرام انتخابی
روایت تصویری نشست نسل بعدی
تیر 8, 1399

بررسی آینده‌ رویکردهای هنری و کیوریتوریال در نشست «نسل بعدی»

آموزش موسیقی پاپ کلاسیک و سنتی

به گزارش ایلنا، نشست پژوهشی «نسل بعدی» پیرامون آینده‌ رویکردهای هنری و کیوریتوریال برگزار می‌شود.

این نشست با حضور شهرام انتخابی، هنرمند و کیوریتور، آسیه سلیمیان، کیوریتور و نگار عالم‌زاده گرجی، هنرمند روز سه‌شنبه ۱۰ تیر برگزار می‌شود.

برگزارکنندگان این نشست درباره اهداف فعالیت‌های خود گفته‌اند: “ما جمعی از دست‌اندرکاران هنر هستیم که باور داریم «هنر» نیازی به داشتن پاسپورت ندارد و بدون انکار، نباید هیچ مانعی برای به تحقق رسیدن و انجام آن وجود داشته باشد.

 گردش هنر در جهان، هم‌اکنون در سطح بی‌سابقه‌ای است، اما شکاف‌ها و فضاهای سفید، وقتی به نمایش جهانی و استقبال از هنر غیرغربی مانند آنچه در ایران تولید شده می‌رسد، بسیار ناچیز است.

ما می‌خواهیم برای به‌چالش کشیدن این «نقاط کور» و تلاش برای تغییر در چشم‌انداز جهانی، به‌مفهوم فرهنگی، راهنما و پشتیبان باشیم تا با تولیداتی متفاوت‌ با آنچه در چند دهه‌ اخیر ارائه شده، هنر معاصر ایران را به ‌وجود آوریم.

هنری که با همان درهم‌آمیختگی و مشترک بودن فرهنگ و هنر بین‌المللی همسو است و ما به هماهنگی شرایط و آنچه جهان ما امروز با آن روبه‌روست، بپردازیم. در این راستا، آمادگی خود را جهت استقبال از همکاری‌های ارزشمند همه‌ هنرمندان، صاحبان گالری‌ها، متولیان جمع‌آوری آثار هنری و هم‌چنین مخاطبان کنجکاو و محققان گرامی اعلام می‌داریم.”

نشست «نسل بعدی» روز سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸تا ۲۰ در موسسه فرهنگی و هنری طنین دلنواز به نشانی جردن، گلخانه، بعد از تقاطع گشایش پلاک ۱/۱۱، طبقه ۲ برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای حضور در نشست و تعیین وقت قبلی می‌توانند با شماره ۹۱۰۳۵۱۶۳ تماس بگیرند.

منبع : وب سایت رسمی خبری ایلنا

 

دیدگاه ها بسته شده است